Coraz więcej panien młodych staje przed dylematem – wianek czy tradycyjny welon? O ile jeszcze kilkadziesiąt lat temu do ślubu panna młoda zgodnie z tradycją miała zakładać na głowę welon, teraz moda się zmieniła. Coraz większą popularnością cieszą się wianki wykonane z kwiatów, które niejednokrotnie wyglądają lżej i są po prostu wygodniejsze. Warto dokładnie zastanowić się nad tym, którą opcję wybrać – liczą się względy praktyczne, a także estetyka, jednak ostateczną decyzję musi podjąć panna młoda. W końcu dbałość o każdy szczegół będzie gwarancją tego, że wesele okaże się naprawdę niezapomniane!

Wianek ślubny

Od lat w modzie ślubnej królowały welony różnej długości. Wianki to jednak powrót do korzeni – w dawnych czasach to właśnie wianek był symbolem czystości i dziewictwa, który zrzucały panny młode tuż po ceremonii ślubnej. Czasy na welon przyszły znacznie później. Obecnie można zaobserwować modę retro – królują rustykalne, proste suknie ślubne, romantyczne oprawy ślubu i wesela, a nawet uroczystości odbywające się w plenerze. Do tego typu uroczystości wianek pasuje wręcz idealnie, w szczególności jeśli zostanie wykonany z polnych kwiatów, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wianki występują jednak w różnorodnych formach – splatane są także ze sztucznych kwiatów, mogą przybierać postać spinki czy diademu. Wiele panien młodych docenia wianki dzięki temu, że nie obciążają one fryzury, są lekkie i prezentują się bardzo naturalnie.

Welon ślubny

Jest wiele kobiet, które nadal doceniają ślubne welony. Pojawiają się nowe materiały i fasony, przez co dodatki te prezentują się wyjątkowo delikatnie i stylowo. Można wybrać prosty welon, a także haftowany czy dodatkowo zdobiony kryształkami. Welony ślubne występują także w różnych długościach – mogą sięgać zarówno ramion, jak i trenu sukni. Świetnie prezentują się z szykownymi, bogato zdobionymi lub haftowanymi sukniami, przy których wianek mógłby wyglądać nieco zbyt skromnie.