Wielu początkujących nurków nie wyobraża sobie doskonalenia swoich umiejętności w polskich akwenach. Takie przekonania są wynikiem uprzedzeń i braku dostatecznej wiedzy. Słaba widoczność, złe warunki atmosferyczne to dziś już tylko mity. Polski świat podwodny zaskakuje bogactwem flory i fauny, wspaniałą widocznością i mnóstwem wielu innych atrakcji.

Nauka nurkowania

W każdym niemal mieście dostępne są szkoły oferujące kursy i zatrudniające specjalistów w tej dziedzinie. Kurs nurkowania pozwala zapoznać się ze sprzętem, jego obsługą, a przede wszystkim umożliwia bezpieczne doskonalenie swoich umiejętności. Na stronie justdive.com.pl możemy znaleźć profesjonalne szkolenia, prowadzone przez miły, a przede wszystkim doświadczony personel.

Just Dive - kurs nurkowania Krakowie

Just Dive – Kraków

Gdzie nurkować?
Każdy kto chce rozwijać swoją pasję, może wybrać spośród wielu dostępnych lokalizacji. Na szczególną uwagę zasługują:

1. Zakrzówek pod Krakowem

Zbiornik wodny utworzony ze starego kamieniołomu, który został zalany. Mało kto kojarzy Kraków z nurkowaniem, a jednak leżący niespełna 5 km od Wawelu zalew jest jednym z ciekawszych w Polsce. Na dnie spoczywają pojazdy mechaniczne, przebieralnia robotników, a zatopione drzewa dodają uroku i życia.

2. Morze Bałtyckie

Warunki atmosferyczne i małe zasolenie sprzyjają zalegającym na dnie wrakom statków, samolotów i łodziom podwodnym. Bałtyk jest także popularny dzięki dobrej widoczności, sięgającej nawet do 12 – 15 metrów.

3. Jezioro Budzisławskie w Wielkopolsce

Symbolem tego miejsca jest zatopiony dwumetrowy posąg Matki Boskiej. Bogactwo flory i fauny oraz niezwykle czysta woda zachwycają wszystkich pasjonatów nurkowania.

4. Hańcza

Najgłębsze polskie jezioro kryje w sobie wiele atrakcji. Jedną z ważniejszych jest ściana iłowa i żyjące tam stworzenia. Niezależnie od pory woda jest przejrzysta, choć niestety zimna.

Nurkowanie to niezwykła przygoda i ciekawe doświadczenie. Pomaga zapomnieć o codziennych problemach, daje poczucie spokoju i wolności. Polskie zbiorniki są w stanie sprostać oczekiwaniom zarówno początkującym, jak i zaawansowanym sympatykom podwodnych głębin. Dalekie zagraniczne podróże w ciepłe kraje nie są już koniecznością.