Kostki lodu to coś, bez czego nie obędzie się żaden lokal gastronomiczny. Wrzucane do napojów, wykorzystywane do chłodzenia alkoholu, do przygotowywania mrożonej kawy czy chłodnych deserów. W restauracji są potrzebne w ilości hurtowej, dlatego żeby zaoszczędzić czas i zyskać na jakości i bezpieczeństwie, prowadząc lokal gastronomiczny, warto zainwestować w profesjonalną maszynę do lodu, taką jak kostkarki Ice-O-Matic.

Czym jest kostkarka do lodu?

Kostkarka to profesjonalna maszyna do lodu, dzięki której restauracja zyskuje stały dostęp do gotowych do użycia kostek do lodu w wybranym rozmiarze. Maszyna jest prosta w instalacji i obsłudze, świetnie nadaje się do użytku przemysłowego. Działa szybko, niezawodnie, pozwala oszczędzić czas przeznaczany na produkcję kostek oraz zapewnia odpowiednie warunki higieniczne.
Maszyna wymaga podłączenia do źródła prądu, który zasilał będzie jej działanie. Wyposażona jest w specjalny zbiornik, z którego kostkarka czerpie wodę do produkcji kostek. Cały proces produkcyjny przebiega wyjątkowo szybko i sprawnie, a uzyskanie dużej ilości kostek lodów w krótkim czasie przestaje być wyzwaniem.

Co wyróżnia kostkarki Ice-O-Matic?

Wybierając kostkarkę do lokalu gastronomicznego, trzeba stawiać na profesjonalny sprzęt przeznaczony do użytku przemysłowego. Domowe kostkarki są zbyt mało wydajne – produkują kostki w ilości, która jest wystarczająca na użytek domowy, ale niewystarczająca w restauracji, barze czy knajpce.
Liderem na rynku kostkarek do lodów na użytek restauracyjny są kostkarki Ice-O-Matic. To nowoczesne, łatwe w sterowaniu i bardzo wydajne maszyny, które świetnie sprawdzą się w lokalu gastronomicznym. Ich producent ma wieloletnie doświadczenie i cieszy się doskonałą renomą wśród korzystających z jego usług lokali gastronomicznych, marketów, przemysłu spożywczego.
Kostkarka do lodu Ice-O-Matic wykonana jest zgodnie z najnowszą technologią. Zastosowano w niej specjalny system antybakteryjny, spełniający normy dotyczące lokali gastronomicznych. Wydajność maszyny gwarantuje największy w dostępnych na rynku kostkarkach zbiornik na wodę. Maszyna do lodu Ice-O-Matic jest ekologiczna, ekonomiczna, łatwa w użyciu.

Maszyna do lodu – must have w lokalu gastronomicznym

Wyposażając kuchnię w lokalu gastronomicznym, nie można zapomnieć o kostkarce do lodu. To urządzenie, które znacznie przyspieszy pracę i pozwoli na zapewnienie lepszych warunków chłodzenia żywności.
Kostki mają w restauracji różnorakie zastosowanie są potrzebne w ilości hurtowej. Służą do chłodzenia żywności, do przygotowywania napojów i deserów. Zwłaszcza latem większość gości prosi o dobrze schłodzone napoje, a więc kostki schodzą w ogromnych ilościach.
Ich produkowanie w sposób manualny albo z użyciem domowej kostkarki kosztuje ogrom wysiłku, a przede wszystkim jest powolne i mało wydajne. Kupując kostkarkę Ice-O-Matic restaurator może czuć się spokojny, że wszyscy goście lokalu gastronomicznego na czas otrzymają swoje zamówienie i nie będą narzekać na zbyt małe schłodzenie koli czy drinka.